logo-spacirka-2019-web
Program 2023 - Vínna špacírka 2023

10.11. Cesta za vinárom

Čo na vás čaká?

K špacírke neodmysliteľne patrí program cesta za vinárom a kvalitná gastronómia. Tento ročník venujeme návšteve rodinného vinárstva víno Nichta v Čajkove.

Toto vinárstvo sa už viac rokov radí medzi popredné prestížne slovenské vinárstva. Ich vína získavajú vysoké ocenenia na významných medzinárodných súťažiach https://vinonichta.sk/ocenenia/

Nichtovci nás osobne prevedú svojím moderným vinárstvom, predstavia technologické postupy spracovania hrozna a zoberú nás do svojej pivnice, kde vína vyzrievajú v drevených sudoch aj niekoľko rokov.

V degustačnej miestnosti bude pre nás pripravená ochutnávka 10 vín. K dobrému vínu bude pripravená honosná večera. Nichtovci pre nás pripravia tradičnú domácu „ čilejkársku “ husacinu.

Program vo vinárstve potrvá cca 4 hodiny. Odchod je stanovený na 14:00. Predpokladaný návrat do Štiavnice je o 20:00.

Cena zahŕňa: ochutnávku vín, večeru, cestu autobusom z Banskej Štiavnice.

Počet účastníkov

18

Čas

14:00 – 20:00

Cena

100 € / osoba

11.11.

Vínna Špacírka

Sobota 11.11. bude tradičná hlavná Špacírka v centre Banskej Štiavnice. Veríme, že to bude opäť zaujímavé a Štiavnicu a dobré víno si vychutnáte tak, ako po iné roky.
Špacírka spája génius loci Banskej Štiavnice, malých producentov vína, pre ktorých je robenie vína neustálym hľadaním a objavovaním a „vajnšmekrov“, ktorí sa chcú niečo o tomto procese dozvedieť. Počas dňa Vám náladu už tradične spríjemní fantastický BDHS – Blikajúci Dychový Hudobný Systém.
Špacírka ponúka jedinečnú možnosť, kde sa stretnete s množstvom zaujímavých vinárov na miestach, ktoré nie sú bežne počas roka dostupné: v starých štôlňach schovaných za fasádami historických budov, klenbových pivniciach a uzavretých dvoroch. Užite si tak krásu a pohodu v najkrajšom meste na Slovensku.

Od 10:00 ViNOCENTRUM – registrácia a vydávanie vstupeniek na štiavnickú vínnu špacírku.

12:00 – 20:00 ochutnávka vín na určených stanovištiach v centre Banskej Štiavnice.

Počet účastníkov

555

Čas

13:00 – 20:00

Cena

50 € / osoba

Organizátori a partneri

Návrat hore